Eğitimler

Stratejik Davalama Seminer Serisi I: Çevre Odaklı Stratejik Davalama

"Stratejik Davalama Seminer Serisi" başlıyor!

Doç. Dr. Dilşad Çiğdem Sever ile "Çevre Odaklı Stratejik Davalama" hakkında konuşacağız. Teams üzerinden gerçekleştireceğimiz webinarımız 24 Nisan 2024 tarihinde saat 19.00'da başlayacak!

Program:
24 Nisan 2024 Çarşamba 19.00-20.30 
Doç. Dr. Dilşad Çiğdem Sever - "Çevre Odaklı Stratejik Davalama"

Doç. Dr. Dilşad Çiğdem Sever
Ankara Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden 2002 yılında mezun oldu. Avukatlık yaptığı 2004 yılında başladığı yüksek lisans eğitimi sırasında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde araştırma görevlisi olarak görev yapmaya başladı. Atılım Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nde öğretim görevlisi olarak 2007 yılında çalışmaya başladı, doktora eğitimini 2013 yılında tamamladı. 2014-2020 yılları arasında dekan yardımcılığı görevini yürüttü, 2018 yılından bu yana da Fakültede kurulan Hukuk Kliniklerinin koordinatörlüğünü yürütmektedir. 

2021 yılında Anayasa Mahkemesi Kararları ışığında İdare Hukukunda Kanuna Dayanma İlkesi başlıklı doçentlik tezini yazdıktan sonra doçent unvanı alan Sever’in, idarenin mali sorumluluğu, kolluk yetkileri, sağlık hukuku, kadın, çocuk ve engelli hakları, ayrımcılık, akademik özgürlük, ulusal insan hakları kurumları gibi konularda makaleleri, kitap bölümü ve bildirileri bulunmaktadır. Aynı zamanda Martin Loughlin’in Kamu Hukukunun Temelleri başlıklı kitabının da iki çevirmeninden biridir.

Tam ve aktif katılım sağlayan katılımcılarımıza katılım belgesi vereceğimiz bu programa kayıt olmak için buradaki formu doldurmanız yeterlidir.

Başvurularınızı bekliyoruz!

Stratejik Davalama Seminer Serisi'nin diğer bölümleri için bizi takip etmeye devam edin! 

*Microsoft Teams üzerinden gerçekleştirilecek olan seminerimiz için uygulama indirilmesi ya da platforma üye olunması gerekmemektedir.
*Detaylı bilgi için  info@hudoto.com adresine mail atabilirsiniz. 
*Webinar linki başvuru formunu dolduranlara seminerden önce gönderilecektir.