Duyurular

Stratejik Davalama Seminer Serisi III: Toplumsal Cinsiyet Odaklı Stratejik Davalama

Stratejik Davalama Seminer Serisi devam ediyor!

21 Mayıs 2024, saat 19.00'da gerçekleştireceğimiz seminer serimizin üçüncü oturumunda Işıl Nur Kurnaz ile toplumsal cinsiyet eşitliğinin sağlanmasında stratejik davalamanın nasıl kullanılabileceğini tartışacağız.

Program:
21 Mayıs 2024, Salı
19.00 - 21.00: Işıl Nur Kurnaz "Stratejik Davalama Seminer Serisi III: Toplumsal Cinsiyet Odaklı Stratejik Davalama"

Işıl Kurnaz
Işıl Kurnaz, Bilkent Üniversitesi Hukuk Fakültesi’nden mezun oldu. İsveç hükümetinin Anna Lindh anısına verdiği İsveç Enstitüsü İnsan Hakları Bursu’yla Lund Üniversitesi’nde Uluslararası İnsan Hakları Hukuku yüksek lisans derecesini aldı. “Anayasalarda Kolektif Sosyal Haklar” konusundaki teziyle 2018 yılında Halit Çelenk Hukuk Ödülü’nü kazandı. 2024 yılında kadınların çalışma yaşamına katılımı ile ilgili çalışmasıyla Şirin Tekeli Makale Ödülü'nü aldı. Birleşmiş Milletler, Uluslararası Çocuk Merkezi, Af Örgütü gibi kurumlarda eğitmenlik ve danışmanlık yapmaya devam ediyor. Halen İtalya’da bulunan Sant’Anna Scuola Universitaria Superiore Pisa’nın İnsan Hakları ve Anayasa Hukuku Enstitüsü’nde doktora araştırmacısı. Birikim dergisinde düzenli olarak yazıyor, Kadın Koalisyonu üyesi.

Tam ve aktif katılım sağlayan katılımcılarımıza katılım belgesi vereceğimiz bu programa kayıt yapmak için buradaki formu doldurmanız yeterli.

*Microsoft Teams üzerinden gerçekleştirilecek olan seminerimiz için herhangi bir uygulama indirilmesi veya platforma üye olunması gerekmemektedir.
*Detaylı bilgi için info@hudoto.com adresine mail atabilirsiniz.